27 Sep, 2021 Posledná aktualizácia   6:22, Sep 22, 2021

Navrhujeme prírodnú záhradu - online webináre Doporučený

Zverejnené v Workshopy
Čítať 405 krát
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

Online alternatíva, skoro 7 hodín názorných lekcií, ako a prečo si navrhnúť prírodnú jedlú liečivú záhradu. Bez fixovaného termínu, každý podľa svojich časových možností.

 

Milí prírodníci, keďže je situácia ohľadom klasických kurzov neistá, rozhodla som sa pripraviť ako alternatívu on-line kurz na tému Navrhujeme prírodnú záhradu.  Klasický kurz (termín 20-21.2.2021) nie je možné kvôli predĺženým zákazom zhromažďovania zrealizovať osobne.

Pripravila som preto sériu niekoľkých videí, ktoré sú kombináciou dynamických prezentácií s prvkami navrhovania v architektonickom programe tak, aby ste mali pocit priestorového videnia a vnímania. Ako keby ste sa v priestore práve nachádzali.

Keď nemôžeme ísť do našej výukovej záhrady, tak som ju navrhla a pripravila vo virtuálnom svete s rôznymi obmenami tak, aby ste si mohli všetko pekne predstaviť a aj sa v priestore poprechádzali.

Je to online alternatíva aj pre tých, kto býva ďaleko :-) .

Základné prvky: živý plot, stromy, kry, liečivá lúka, zmiešané záhony, bylinky, vodný prvok, zber dažďovej vody, húština, miesta pre zvieracích pomocníkov, ihrisko, pivnica, sklenník...

Nie je to klasický on-line kurz v konkrétnom termíne. Vzhľadom na komplexnosť a obšírnosť témy, sú jednotlivé časti kurzu (skoro 7 hodín) vopred predtočené a nahraté na Vimeo. Nebudete teda pri sledovaní lekcií viazaní na konkrétny termín. Naopak, kurz budete sledovať a postupovať lekciami tak, ako vám to bude najviac časovo a inak vyhovovať. Rýchlosťou, ktorá vám dovolí pochopiť a zopakovať z lekcie čo najviac. K lekciám sa budete môcť následne vrátiť.

Kurz je zostavený z nasledovných 6 častí - samostatných videopostupov - lekcií, v celkovej dĺžke skoro 7 hodín: 

1. časť - Prehľad čo v kurze nájdete (toto video je voľne dostupné, je v tomto článku)

2. časť - Úvodné základné informácie, filozofia, vysvetlenie základných pojmov a  
   
3. časť – Živý plot – funkcie a navrhovanie

4. časť – Navrhujeme ostatné prvky záhrady

5. časť – Spoločenstvo stromu. Vysvetlenie a navrhovanie

6. časť - Príprava podkladov

Prístup na videočasti bude na základe hesla ktoré pošlem mailom spolu s prístupovými linkami po objednaní a uhradení tohoto kurzu. Kurz si môžete objednať na mojej druhej webovej stránke tu: https://www.skola-prirodnych-zahrad.sk/internetovy-obchod/

Jedotlivé lekcie sú kombináciou videopostupov, dynamických Powerpoint prezentácií, fotografií, nákresov. Všetko je spojené mojim sprievodným priebežným vysvetľovaním toho, na čo sa práve pozeráte.  Spolu je nahraných skoro 7  hodín výuky, čo je v čistom čase viac, ako stíhame na klasickom kurze. Navyše oproti klasickému kurzu som pridala dve časti - "Príprava podkladov" a Navrhovanie spoločenstva stromu".

Tým, že kurz je teraz ako akútna náhrada namiesto vypísanému klasickému kurzu, ktorý má v rozšírenej verzii vypísaný termín 20-21-februára 2021, rozhodla som sa urobiť aj v online verzii rozšírenú alternatívu. Rozšírená verzia bude obsahovať okrem virtuálnej teoretickej časti aj hodinu individuálnej on-line konzultácie vášho návrhu (alebo pokusu o návrh) prostredníctvom aplikácie ZOOM.  Je možné si objednať len lekcie bez konzultácie, prípadne neskôr konzultáciu doobjednať podľa potreby.

Do roku 2015 som sama navrhovala prírodné záhrady, od roku 2015 sa venujem viac výuke. Navrhovacie kurzy už majú vyše 20 opakovaní, robím ich siedmy rok. Táto téma v on-line prevedení bola opäť pre mňa veľká výzva. Verím, že pomôže v základnom navrhovaní vašich prírodných priestorov,  Hanka Sekulová

Vráťme prírodu do našich záhrad…Naposledy zmenené streda, 22 september 2021 18:22

Najčítanejšie

Postav dom zasaď strom - jedlý živý…

28 máj 2020 Záhradné videá

Postav dom zasaď strom - spoločenst…

20 máj 2020 Záhradné videá

Postav dom zasaď strom - jar v prír…

27 apr 2020 Záhradné videá

Postav dom zasaď strom - jedlá buri…

01 mar 2020 Záhradné videá

Postav dom zasaď strom - budujeme p…

06 jan 2020 Záhradné videá

Facebook stránka