27 Sep, 2021 Posledná aktualizácia   6:22, Sep 22, 2021

Kurzy v on-line verzii

Zverejnené v Workshopy
Čítať 988 krát
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

Milí prírodníci, pristúpila som k doplneniu mojich klasických kurzov o kratšie on-line verzie, ktoré budú paralelne vedľa seba bežať aj s kurzami v našej triede a výukovej prírodnej záhrade. V čase "pandemických" opatrení sú ako alternatíva. Tiež sú vhodné pre vás, ktorí ste z ďaleka.

Momentálne sú k dispozícii záznamy z online kurzov, ktoré už prebehli. Doba trvania 3 hodiny. Cena za online záznam/kurz je 10,- EUR,-.

Samotný kurz budem nahrávať, takže sa k nemu budete môcť kedykoľvek vrátiť podľa potreby. Je to kvôli tomu, že pokiaľ si potrebujete odskočiť, alebo sa nestihnete pripojiť včas, môžete si celý kurz pozrieť zo záznamu. Záznam je iba pre účastníkov kurzu. Pokiaľ viete, že sa nemôžete zúčastniť, ale radi by ste mali záznam, treba sa riadne prihlásiť ako účastník.

Momentálne sú k dispozícii v online verzii nasledovné témy:

ON-LINE KURZ PRIRODZENÁ OCHRANA V ZÁHRADE - Čo všetko chránime v záhrade, čo sú to škodcovia, ako prizvať prírodu na spoluprácu, čo spôsobuje premnoženie škodcov a iné spôsoby ochrany bez použitia agresívnej chémie a postupov, ktoré nie sú v súlade s prírodou. Ako na premnožené vošky, slizniakov, ako nám vedia pomôcť osy, prečo sa netreba báť sršňov. Premnožené hlodavce a ako prilákať užovky. Ježko, krtko a iní zvierací pomocníci. Rastlinné výluhy, kučeravosť broskýň, múčnatka.

VČELY A INÉ OPEĽOVAČE V ZÁHRADE - Téma je určená pre nevčelárov, pre začínajúcich a hľadajúcich základné informácie k alternatívnemu chovu. Podelím sa o informácie, ktoré som sama pracne hľadala. Vlastné skúsenosti, fotopostupy, alternatívne úle, zaujímavé informácie a súvislosti zo života včiel. Prečo potrebujeme opeľovače, ako si nasťahovať divé opeľovače, popis najznámejších. Význam sršňov, čo robia osy, ako si ubytovať čmele. Vhodné aj pre deti.

LIEČIVÉ RASTLINY ZO ZÁHRADY - Ukážem vám, aké liečivé rastliny si môžete vypestovať v záhrade a tiež, ako ich spracovať a používať. Základná domáca prírodná lekárnička. Nebudem hovoriť encyklopedické informácie, ktoré si ľahko dohľadáte v dostupnej literatúre, alebo na internete. Budem hovoriť a ukazovať radšej to, o čom sa bežne nedočítate. Spôsobom jednoduchým tak, aby ste si podané informácie ľahko zapamätali.

HYDINA A INÉ OPEĽOVAČE V ZÁHRAD - Sliepky a kačky plemena indický bežec v záhrade. Fotopríbehy od znesenia vajíčka, cez vyliahnutie kuriatka až po dospelé sliepky. Čo potrebujú aby sa stali našimi pomocníkmi. Nároky na priestor a starostlivosť. Ježko ako pomocník, ako si ho prilákať a čo potrebuje. Vhodné aj pre deti.

BUDUJEME PRÍRODNÚ ZÁHRADU - krok za krokom Ako si založiť menšiu prírodnú jedlú liečivú záhradu, krok za krokom. Ako zakladať bez navážky, postup pri zakladaní lúky, starostlivosť o záhradu prvé roky a iné praktické informácie z vlastnej praxe. Ako si pretvoriť existujúcu záhradu.

RASTLINY V PRÍRODNEJ ZÁHRADE - Ktoré základné kostrové rastliny, ako vyberať a kde ich zakúpiť. Budeme si hovoriť aj o tom, ako vyberať vhodné odrody do prírodnej záhrady tak, aby rastliny prosperovali bez používania agresívnej chémie a iných neharmonických postupov.

Tému NAVRHUJEME PRÍRODNÚ ZÁHRADU -  som pripravila ako sériu nahratých online lekcií v dĺžke trvania 7 hodín. Cena za kompletný webinár je 40, EUR bez individuálnej online hodinovej konzultácie, alebo vo verzii 80,- EUR vrátane hodinovej individuálnej online konzultácii.

Aktuálne vypísané témy a termíny nájdete v kalendári kurzov http://www.prirodne-zahrady.sk/aktualne-kurzy

Online kurzy, ako aj knihu Škola prírodných záhrad si môžete objednať na mojej druhej web stránke tu: https://www.skola-prirodnych-zahrad.sk/internetovy-obchod/

Ďakujem za pochopenie, Hanka Sekulová
www.prirodne-zahrady.sk
ww.skola-prirodnych-zahrad.sk

www.martinus.sk/authors/hanka-sekulova

 

Naposledy zmenené pondelok, 19 júl 2021 16:22

Najčítanejšie

Postav dom zasaď strom - jedlý živý…

28 máj 2020 Záhradné videá

Postav dom zasaď strom - spoločenst…

20 máj 2020 Záhradné videá

Postav dom zasaď strom - jar v prír…

27 apr 2020 Záhradné videá

Postav dom zasaď strom - jedlá buri…

01 mar 2020 Záhradné videá

Postav dom zasaď strom - budujeme p…

06 jan 2020 Záhradné videá

Facebook stránka