27 Sep, 2021 Posledná aktualizácia   6:22, Sep 22, 2021

Škola prírodných záhrad Doporučený

Zverejnené v Workshopy
Čítať 2139 krát
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

Bližšia logistika ku kurzom v rámci Školy prírodných záhrad. Miesto konania, spôsob prihlásenia a ostatné praktické informácie. Prosím prečítajte si.   

Na základe vašich podnetov som sa rozhodla vytvoriť komplexný učebný program, ktorý v sebe bude zahŕňať všetky oblasti a témy v prírodnej jednej liečivej udržateľnej záhrade. Zistila som na základe predchádzajúcich kurzov, že ľahšie vstrebete nové inšpirácie, pokiaľ ich nemáte veľa naraz z rôznych oblastí. Preto som obsah kurzov oproti minulým rokom prerobila a vytvorila tak, aby ste sa v jednom dni mohli sústrediť na jednu nosnú tému. Časovo som naplánovala termíny s témami, ktoré sú aktuálne v konkrétnom mesiaci tak, aby ste si ich mohli aj pozrieť a vyskúšať priamo na mieste. Vďaka našim vlastným priestorom, ktoré máme k dispozícii vrátane existujúcej menšej a mladšej certifikovanej prírodnej záhradky si môžete urobiť celkom reálnu predstavu, ako tieto prírodné systémy fungujú a čo z toho môžete preniesť aj do vašich existujúcich alebo budúcich záhradných priestorov.

Základná myšlienka celej Školy prírodných záhrad je: ako si navrhnúť, založiť, vypestovať, nasadiť, nazbierať, uskladniť, pripraviť, namiešať, navariť, napiecť, to najcennejšie čo máme - ZDRAVIE...

Všetky tieto témy sú tiež zhrnuté v mojich knihách Darujme si zdravie z vlastnej záhrady, Darujme si srdce z vlastnej záhrady, Zdravá kuchyňa a domácnosť a Liečivá sila prírody. Knihy sú ešte dostupné v kníhkupectvách.

knihy Darujme si zdravie z vlastnej záhrady 

Môžete absolvovať celú Školu prírodných záhrad ako komplet, s navzájom na seba nadväzujúcimi kurzami, alebo sa môžete prihlásiť na individuálne jednotlivé kurzy podľa obsahu, čo vás zaujíma.   Obsah som pri jednotlivých kurzoch aktualizovala a aktualizujem tak, aby ste mali viac času na vstrebanie informácií. 
Niektoré ťažiskové kurzy som do kalendára zaradila s opakovaním, aby ste si mohli vybrať najvhodnejší termín na absolvovanie.

K jednotlivým témam som napísala najskôr e-publikácie ako podporu na jednotlivé témy, z ktorých som nakoniec po vašich návrhoch spísala jednu súhrnú knihu Škola prírodných záhrad. Vydala som ju ako tlačenú knihu na 304 plnofarebných stranách, vo formáte A4.

Všetky moje knihy sú do vypredania dostupné v kníhkupectvách, okrem mojej poslednej knihy Škola prírodných záhrad, tá je dostupná na mojej novej paralelnej web stránke www.skola-prirodnych-zahrad.sk 

https://www.martinus.sk/authors/hanka-sekulova


 

Pre koho sú kurzy Školy prírodných záhrad určené

Jednotlivé kurzy Školy prírodných záhrad som zostavila tak, aby boli určené pre všetkých, ktorí si chcú samostatne navrhnúť, založiť a udržovať svoju prírodnú záhradu, prípadne ju už majú a chceli by ju rozvíjať v súlade s prírodou - čo je vlastne celá filozofia a princíp prírodných záhrad, ktoré sú hlavne o vzťahu prírody a človeka.  Ano, je možné aj existujúcu štandardnú tujkovo-trávnikovú záhradku zmeniť a dovoliť prírode, aby sa do nej nasťahovala.
 
Jednotlivé kurzy sú pravdaže otvorené pre všetkých, ktorí si chcú rozšíriť svoj obzor, alebo zopakovať čo už počuli, čítali, absolvovali.  Prípadne chcú stráviť čas v prítomnosti podobne naladených ľudí, alebo chcú na vlastné oči vidieť, ako niektoré veci fungujú. 

Cena za kurz
Pre celú sezónu 2021 je jednotná cena rovnaká ako v roku 2019, teda za celodenný kurz 40,- EUR/osoba/kurz. Všetko sú jednodňové celodenné kurzy, ktoré som sa snažila naplánovať tak, aby boli vhodné aj pre cezpoľných, teda v sobotu jeden kurz a v nedeľu zasa druhý, s možnosťou prenocovania v blízkom hoteli Agátka (miesto spania je dobrovoľné :-))
Koncom roka, keď už budú záhradky spať zimným spánkom, budú dva poldňové dopoludňajšie sobotné šikovníčkové kurzy, každý v sume 35,-EUR/osoba/kurz. 

Miesto konania:
Všetky kurzy Školy prírodných záhrad sa budú konať priamo v našich priestoroch, teda druhej menšej prírodnej záhrade a zázemia v Chorvátskom Grobe, časť Čierna Voda, kde sme vytvorili peknú triedu na premietanie, sedenie, písanie a zdieľanie informácií. Záhradka dostala 25.7.2018 plaketu certifikovaná prírodná záhrada v rámci medzinárodného projektu prírodných záhrad. 
Od septembra 2018 som do týchto našich priestorov presunula všetky svoje vzdelávacie aktivity, pretože je to spôsob, ako vám názorne priamo na mieste môžem ukázať ako niektoré veci fungujú priamo v praxi. 

Logistika jednotlivých kurzov:
Kurzy budú v našich priestoroch záhrady a zázemia. Adresa je Jazdecká 49, CHorvátsky Grob - Čierna Voda. 
Kurzy budem plánovať tak, aby boli ako víkend, teda v sobotu jedna téma a v nedeľu druhá. V sobotu budeme začínať o 10.00, končiť o 18.00.  V nedeľu budeme začínať o 9.00 a končíme o 17.00.  Je to kvôli tomu, aby ste mali jednoduchšie cestovanie, ak ste z väčšej vzdialenosti a prídete na celý víkend.

Podrobnejšiu logistiku s popisom ako sa na kurz dostať, budem posielať mailom potvrdeným účastníkom jednotlivých kurzov.

V sobotu aj v nedeľu budeme mať hodinu obedovú prestávku.  Na obed je možné ísť hromadne do neďalekého hotela Agátka, kde robia cez víkendy víkednové obedové menu v sume 5,- EUR komplet, teda polievka, hlavné jedlo a zákusok - suma nezahŕňa nápoje (jedno jedlo je vegetariánske). Obedy nie sú zarátané do sumy za kurz, každý si ich hradí individuálne, prikladám link: http://www.hotelagatka.sk/restauracia/denne-menu/ .

Pokiaľ budete cestovať z väčšej diaľky, dohodla som s majiteľom, pánom Magálom lepšie ceny na prespanie priamo v hoteli Agátka.  Dvojposteľová izba je pre mojich ľudí v cene 60,- EUR/noc vrátane raňajok (nezahŕňa parkovné) a jednoposleľová izba je v sume 45-50,- EUR/noc vrátane raňajok.  Je potrebné uviesť že ste na mojom kurze, teda moje meno.  www.hotelagatka.sk Hotel Agátka je veľmi blízko od miesta kurzu, je to najbližšie z možností. Prípadné ubytovanie si vybavuje každý individuálne, ja sa budem sústreďovať na obsah kurzu :-). 

Prihlasovanie na každý kurz bude prebiehať do dosiahnutia kapacity našej triedy, čo je maximálne 25 účastníkov.  Kurzy nie sú určené pre detičky a ani nie je priestor (zatiaľ, možno časom niečo vymyslím), kde by sa mohli počas kurzu pohrať.

Termíny, témy a aktuálny kalendár kurzov na rok 2021 - kliknite

Pre aktuálne informácie prosím sledujte moju fcb stránku venovanú prírodným jedlým záhradám https://www.facebook.com/Prirodne.Jedle.Zahrady/, je to môj najrýchlejší nástroj na komunikáciu akýchkoľvek noviniek a zmien :-).

Spôsob prihlásenia:
Na kurz sa môžete prihlásiť mailom na adrese Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. . Do správy napíšte svoje meno a o aký kurz a termín máte záujem.  Do predmetu správy napíšte Kurz. Nezabudnite dať do mailovej adresy pomlčku, inak to skončí inde :-). 

Zaslaním vášho záujmu prostredníctvom mailovej správy si vás zapíšem, ale miesto záväzne potvrdím až po zaznamenaní zálohy za kurz. Pri 1 dňovom kurze je výška zálohy 15,- EUR, zvyšok na mieste. Môžete uhradiť naraz prevodom celú sumu, pokiaľ sa však z rôznych dôvodov nebudete môcť kurzu zúčastniť, vraciam vám úhradu po odčítaní výšky zálohy. 

Bankové spojenie je Všeobená úverová banka a.s., SK1002000000002464437154 s tým, že poprosím uviesť Meno, Priezvisko, počet osôb. Tiež poprosím uviesť dátum, pre ktorý ste sa rozhodli. Nárazovo hromadne robím k prevodom faktúry, pokiaľ potrebujete zaslať daňový doklad, prosím napíšte mi to vopred. Nech ma administratíva úplne nezahltí...
Neoznačené platby nebudem mať ako priradiť konkrétnemu záujemcovi o kurz!!! Prosím neposielajte úhrady bez prihlásenia sa vopred mailom, nebudem mať ako vám poslať potvrdenie miesta ani ďalšie informácie...

Potvrdeným účastníkom posielam hromadnú mailovú správu s bližšou logistikou ku každému konkrétnemu kurzu. 

Záloha je nevratná a preto sa prosím na kurz sa prihlasujte iba v tom prípade, ak ste naozaj presvedčení, že sa plánujete kurzu aj zúčastniť.  Stojí ma pomerne veľa času administratíva spojená so zabezpečením kurzu. Času, ktorý by som mohla venovať oveľa zmysluplnejším činnostiam.  

V prípade vážnych dôvodov (akútne ochorenie) je možné zálohu preniesť na iného záujemcu, meno náhradníka je mi však potrebné poslať mailom najneskôr dva dni pred konaním kurzu. V prípade vážnych rodinných dôvodov je potrebné meno náhradníka poslať najneskôr týždeň pred konaním kurzu. 

Počet miest na mojich kurzoch v je obmedzený na maximálny počet 25 ľudí, aby som sa vám mohla individuálne venovať a preto strážim každú stoličku, ktorá v čase kurzu bude mať svojho "majiteľa".  

Pokiaľ máte veľký záujem o kurz v konkrétnom dátume, ale kurz je už plne obsadený, ešte sa môžete prihlásiť ako náhradník s tým, že počítajte s možnosťou, že môžete byť vyzvaní tesne pred kurzom.  

Ďakujem za pochopenie, sledovaním týchto inštrukcií ma veľmi odbremeníte od administrácie za počítačom a budem sa môcť venovať ďalším inšpiráciám - aj pre vás :-).

Pokiaľ kurz budem musieť zrušiť z dôvodu vyššej moci (ochoriem, zraním sa, prihlásených menej účastníkov, priestory konania), hneď vám dám vedieť mailom a samozrejme zálohu vraciam.

Prihlásením sa na kurz súhlasíte s tymito podmienkami a tiež podmienkami Ochrany osobných údajov (GDPR) zverejnených na mojich web stránkach

Teším sa na všetkých priaznivcov prírodných záhrad a zdravého udržateľného života :-).

Hanka

Vráťme prírodu do našich záhrad…

Obrázky vo fotogalérii sú z certifikácie našej menšej prírodnej záhradky v ktorej budú všetky kurzy prebiehať a tiež z kurzov ktoré sme v tých priestoroch už realizovali v septembri a októbri 2018.

Naposledy zmenené streda, 13 január 2021 09:00
Viac z tejto kategórie: Aktuálny Kalendár kurzov »

Najčítanejšie

Postav dom zasaď strom - jedlý živý…

28 máj 2020 Záhradné videá

Postav dom zasaď strom - spoločenst…

20 máj 2020 Záhradné videá

Postav dom zasaď strom - jar v prír…

27 apr 2020 Záhradné videá

Postav dom zasaď strom - jedlá buri…

01 mar 2020 Záhradné videá

Postav dom zasaď strom - budujeme p…

06 jan 2020 Záhradné videá

Facebook stránka