27 Jan, 2020 Posledná aktualizácia   3:40, Jan 24, 2020
Zverejnené v Workshopy
Čítať 1724 krát
Ohodnotiť túto položku
(1 Hlasovať)

VYRÁBAME DOMA Z MLIEKA - kurz

7.12.2019. Chcete sa naučiť, ako si jednoducho doma vyrobiť domáci jogurt, domáce maslo, syrovú hrudku, tvaroh, kefír, syr lučinového typu či domácu ricottu a pomazánku? 
Kliknite pre podrobný program.

Budem hovoriť tiež o veciach, ktoré s mliekom súvisia, teda tiež o tom, ako a kde si kúpiť zdravé mlieko, o zafarbenej vode z obchodov, spomeniem tiež v akom stave sú veľkochovy a o čom je mliekarenský veľkochov. Kedysi som práve tieto veci škudovala na Agronomickej fakulte v Nitre...

Obsah kurzu:
Ukážka výroby domáceho jogurtu, syrovej hrudky, tvarohu, syra lučinového typu, domácej rcotty zo syrovátky a tipy na rôzne domáce pomazánky, či nakladaný syr. Vyrobíme si maslo v domácich podmienkach. Budeme robiť z čerstvého kravského mlieka z domáceho chovu. Tiež prinesiem už vopred urobený syr, jogurt a syr lučinového typu, aby ste mohli rovno ochutnať.  Poviem a možno ak sa podarí aj ukážem, ako sa dajú ťahať domáce syrové nite z domácej syrovej hrudky. Prinesiem kefírové zrnká na výrobu domáceho kefíru, ak by mal niekto záujem.

Prinesiem so sebou aj moju knihu "Zdravá kuchyňa a domácnosť - Najlepšie recepty (nielen) zo záhrady", ako aj ostatné knihy, ktoré si budete môcť zakúpiť

Zoberte si so sebou niečo na písanie, dobrú náladu a chuť naučiť sa niečo nové.  Kľudne si zoberte so sebou zástery z kuchyne, aby ste si nemuseli dávať pozor ak niečo bude strieľať, kvapkať, štípať, farbiť :-)

Miesto konania:
Naša vlastná menšia prírodná záhrada na Čiernej Vode (Chorvátsky Grob) a nové zázemie v podobe funkčnej zariadenej triedy, vrátane kuchyni na rôzne šikovníčkové pokusy.   Záhradka dostala v júli 2018 plaketu certifikovaná prírodná záhrada.

Bližšiu logistiku zasielam niekoľko dní pred kurzom, ako hromadnú mailovú správu potvrdeným účastníkom (aby ste vedeli kam idete, na čo sa nachystať, čo si priniesť a dohodnúť si prírpadne spoločný odvoz).

Trvanie kurzu:
Sobota od 9.00 - 13.00 hodiny

Najbližšie termíny:

7.12.2019 

Termín som zadávala s tým ohľadom, aby ste ešte stihli najzaujímavejšie recepty doma zopakovať tak, aby ste mali vhodné vianočné darčeky pre svojich blízkych vyrobené od srdca. 

Cena pre jednu osobu:
Za poldenný kurz je 33,- EUR/osoba

Spôsob prihlásenia:
Na kurz sa môžete prihlásiť mailom na adrese Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.  .
Keďže počet miest na kurze bude obmedzený na maximálny počet 25 ľudí, Vašu účasť záväzne potvrdím až po uhradení zálohy za kurz. Záloha je vo výške 13,- EUR, zvyšok na mieste.

Bankové spojenie je Všeobená úverová banka a.s., SK1002000000002464437154 s tým, že poprosím uviesť Meno, Priezvisko, počet osôb a adresu. Tiež poprosím uviesť dátum, pre ktorý ste sa rozhodli. Nárazovo hromadne robím k prevodom faktúry, pokiaľ potrebujete zaslať daňový doklad, prosím napíšte mi to vopred. Nech ma administratíva úplne nezahltí...
Neoznačené platby nebudem mať ako priradiť konkrétnemu záujemcovi o kurz!!! Prosím neposielajte úhrady bez prihlásenia sa vopred mailom...

Záloha je nevraná, preto sa prosím na kurz prihlasujte iba v tom prípade, ak ste naozaj presvedčení, že sa plánujete kurzu aj zúčastniť. Stojí ma pomerne veľa času administratíva spojená so zabezpečením kurzu. Času, ktorý by som mohla venovať oveľa zmysluplnejším činnostiam. 

V prípade vážnych dôvodov je možné zálohu preniesť na iného záujemcu, meno náhradníka je mi však potrebné poslať mailom najneskôr dva dni pred konaním kurzu. 

Zrušenie účasti napíšte mailom, nie telefonicky, ani SMS. Pokiaľ sa nemôžete kurzu zúčastniť, napíšte mi čo najrýchlejšie na mailovú adresu Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript..

Pokiaľ kurz budem musieť zrušiť z dôvodu vyššej moci (ochoriem, zraním sa, prihlásených menej účastníkov, priestory konania), hneď vám dám vedieť mailom a samozrejme zálohu vraciam.

Prihlásením sa na kurz súhlasíte s podmienkami Ochrany osobných údajov (GDPR) zverejnených na mojich web stránkach.


Teším sa na všetkých priaznivcov prírodných postupov a všetkých odporcov doby jedovej:-).

Hanka

Vráťme prírodu do našich záhrad… minimalizujme chemické jedy zo svojho dosahu...

Aktuálny kalendár mojich kurzov nájdete tu: http://www.prirodne-zahrady.sk/aktualne-kurzy 

Fotogaléria pod článkom je z mojej domácej výroby a mliečkovo-šikovníčkového kurzu z 8.12.2018. Priniesla som ochutnať z hotového syra, jogurtov, kyslé mlieko, kefír, domácu "lučinu", maslo a iných mliečnych výrobkov a pravdaže domáce večer nadojené mliečko od domácich malochovateľov susedky Stanky s rodinkou. Spoločne sme pripravili vŕzgajúci syr hrudka, husté domáce jogurty, syr zo syrovátky Ricotta, tvaroh, domáce maslo, kefír z kefírových zrniek, skúsili sme ťahať syrové nite (doma sa mi podarili ťahať lepšie, v galérii je foto aj z domáceho ťahania), a povedali sme si niečo málo o súvislostiach (alergie, veľkochovy, chémia v mlieku...). 

Naposledy zmenené pondelok, 09 december 2019 10:25

Najčítanejšie

Postav dom zasaď strom - zber lieči…

09 dec 2019 Záhradné videá

Postav dom zasaď strom - zazimovani…

04 okt 2019 Záhradné videá

Postav dom zasaď strom - zvieratá v…

03 jún 2019 Záhradné videá

Postav dom zasaď strom - bylinky v …

03 jún 2019 Záhradné videá

Postav dom zasaď strom - solárna su…

03 jún 2019 Záhradné videá

Facebook stránka