27 Jan, 2020 Posledná aktualizácia   3:40, Jan 24, 2020

Dizajn prírodnej jedlej liečivej záhrady - základný kurz

Zverejnené v Workshopy
Čítať 6875 krát
Ohodnotiť túto položku
(15 hlasov)

PRÍRODNÉ JEDLÉ A LIEČIVÉ ZÁHRADY S PRVKAMI PERMAKULTÚRY - základný kurz

Jedlé a liečivé záhrady v súlade s prírodou.  Čo všetko obsahujú a ako si ich navrhnúť pre seba. Kurz je určený hlavne pre tých, ktorí si plánujú zakladať prírodnú, jedlú, liečivú, permakultúrnu záhradu alebo iný priestor.
Celodenný základný kurz navrhovania prírodnej jedlej záhrady.
Kliknite pre podrobný program.

Naučím vás, ako si samostatne navrhnúť vlastný prírodný priestor tak, aby ste chápali súvislosti, prečo a ako niektoré veci fungujú.  Vysvetlím, aké zákonitosti panujú v prírodnej záhrade a kde a prečo jednotlivé rastliny a prvky umiestniť a zasadiť tak, aby ste nastolili rovnováhu a všetko pekne spolu fungovalo.  Je to základný kurz, na ktorom budeme mať časový priestor naozaj iba na základné informácie.

Obsah kurzu:
ÚVOD DO PRÍRODNÝCH JEDLÝCH ZÁHRAD
-    čo sú prírodné jedlé záhrady - charakteristika a čo všetko majú obsahovať
-    čo je to permakultúra
-    prečo sa hovorí o pestovaní liekov z vlastnej záhrady

ZÁKLADY NAVRHOVANIA PRÍRODNÝCH JEDLÝCH ZÁHRAD
-    čo všetko je potrebné vedieť skôr, ako začnete navrhovať
-    základné princípy pri navrhovaní
-    voda,
-    vysvetlenie niektorých pojmov, ako “slnečná pasca, spoločenstvo stromov…”
-    ako navrhnúť jedlý les použitím jedlých rastlín
-    umiestnenie záhonov - schématicky
-    umiestnenie byliniek - schématicky
-    názorná ukážka navrhovania s 2D maketou

NAJBEŽNEJŠIE RASTLINY DO PRÍRODNÝCH JEDLÝCH  ZÁHRAD
-  stromy, kry - kostrové rastliny záhrady
-  živé ploty

Budeme si veľa vysvetľovať, kresliť, skúšať, premiestňovať pomyselné stromy a prvky na plánikoch.
Zoberte si so sebou niečo na písanie, dobrú náladu a chuť naučiť sa niečo nové.
Môžete si zobrať aj svoje plány pozemkov (treba, aby ste vedeli, kde je na plániku sever a rozmery).

Miesto konania:
Naša vlastná menšia prírodná záhrada na Čiernej Vode (Chorvátsky Grob) a nové zázemie v podobe funkčnej zariadenej triedy.   Záhradka dostala v júli 2018 plaketu certifikovaná prírodná záhrada, veľa vecí si teda budeme môcť pozrieť priamo na mieste. 

Trvanie kurzu:
Sobota od 10.00 - 18.00 hodiny

Najbližšie termíny:
13. októbra 2018, a 14. októbra nasleduje Pestovací kurz.  Preferujem prihlásenie na oba dni.

Pre prírodných záhradníkov, ktorí sa chcú hlbšie zahĺbiť do tajov s podrobnejším zameraním na zmiešané vyvýšené záhony, pestovanie, priesady, zostavenie bylinkovej špirály, kombinácie rastlín, spoločenstvá, úžitkové a divé zvieratá a veľa iných praktických informácií - som pripravila kurz hneď na druhý deň 14.10.2018  zakladáme záhony a pestovanie

Cena pre jednu osobu:
Za základný kurz je 38,- EUR/osoba za pestovací kurz 38,- EUR/osoba

Spôsob prihlásenia:
V prípade záujmu mi prosím napíšte mail na adresu Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. . Poprosím uviesť aj počet ľudí a mená s mailovým kontaktom. Následne pošlem mailovú správu o registrovaní vášho prihlásenia.  Počet miest je z kapacitného dôvodu obmedzený na skupinku okolo 25 ľudí, aby som sa mohla každému venovať a aby sme si vytvorili príjemnú tvorivú atmosféru :-).  Miesta záväzne potvrdzujem po uhradení zálohy. Záloha na októbrový kurz je 26,- EUR oba dni.

Bankové spojenie je Všeobená úverová banka a.s., SK1002000000002464437154 s tým, že poprosím uviesť Meno, Priezvisko, počet osôb a dátum kurzu, uľahčí mi to spárovanie platby. Nárazovo hromadne robím k prevodom faktúry, pokiaľ potrebujete zaslať daňový doklad, prosím napíšte mi to. Nech ma administratíva úplne nezahltí...
Neoznačené platby nebudem mať ako priradiť konkrétnemu záujemcovi o kurz!!! Prosím neposielajte úhrady bez prihlásenia sa vopred mailom...

Záloha je nevraná, preto sa prosím na kurz prihlasujte iba v tom prípade, ak ste naozaj presvedčení, že sa plánujete kurzu aj zúčastniť. Stojí ma pomerne veľa času administratíva spojená so zabezpečením kurzu. Času, ktorý by som mohla venovať oveľa zmysluplnejším činnostiam. 

V prípade vážnych dôvodov je možné zálohu preniesť na iného záujemcu, meno náhradníka je mi však potrebné poslať mailom najneskôr dva dni pred konaním kurzu. Prosím neposúvajte zodpovednosť za nájdenie náhradníka na mňa a nechajte ma prosím sústrediť sa na obsah kurzu. 

Zrušenie účasti napíšte mailom, nie telefonicky, ani SMS. Pokiaľ sa nemôžete kurzu zúčastniť, napíšte mi čo najrýchlejšie na mailovú adresu Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript..

Pokiaľ kurz budem musieť zrušiť z dôvodu vyššej moci (ochoriem, zraním sa, prihlásených menej účastníkov, priestory konania), hneď vám dám vedieť mailom a samozrejme zálohu vraciam.

Prihlásením sa na kurz súhlasíte s podmienkami Ochrany osobných údajov (GDPR), uvedenými na tejto web stránke. 

Na kurz prinesiem nejaké zdravé semienka z naše prírodnej jedlej liečivej záhrady. Pokiaľ sa chcete s nami podeliť aj vy, každé semienko je vítané :-).
Prinesiem tiež moje knihy na predaj, doteraz bol vždy záujem. Darujme si zdravie z vlastnej záhrady, Darujme si srdce z vlastej záhrady a Zdravá kuchyňa a domácnosť a Liečivá sila prírody. Každá po 13,- EUR.

Teším sa na všetkých priaznivcov prírodných záhrad :-).

Hanka

Vráťme prírodu do našich záhrad…

Naposledy zmenené pondelok, 29 október 2018 16:40
Viac z tejto kategórie: Jesenné kurzy 2017 »

Najčítanejšie

Postav dom zasaď strom - zber lieči…

09 dec 2019 Záhradné videá

Postav dom zasaď strom - zazimovani…

04 okt 2019 Záhradné videá

Postav dom zasaď strom - zvieratá v…

03 jún 2019 Záhradné videá

Postav dom zasaď strom - bylinky v …

03 jún 2019 Záhradné videá

Postav dom zasaď strom - solárna su…

03 jún 2019 Záhradné videá

Facebook stránka