24 Jan, 2018 Posledná aktualizácia   8:28, 22 Jan, 2018

Hanka

Dobrý deň, teším sa, že v tejto chvíli čítate moju webovú stránku. Volám sa Hanka, niekoľko rokov sa venujem prírodným jedlým a liečivým záhradám.  Všetky články a fotografie na tejto web stránke vznikli preto, aby vás všetkých inšpirovali a ukázali, ako sa dá žiť v záhradke v súlade s prírodou. 

S potešením oznamujem, že v roku 2018 sú v mojom kalendári kurzov aj zážitkové víkendové kurzy na dva okruhy tém: jedna na navrhovanie prírodných jedlých liečivých udržateľných záhrad a priestorov, a druhá na liečenie prírodou a poznávanie liečivých rastlín a súvislostí. Kurzy sú od piatka do nedele, spolu s ubytovaním a vegetariánskou stravou v krásnom a inšpiratívnom prostredí. Máte sa na čo tešiť :-).

Kliknite pre podrobnejšie informácie.

Označené v

Kalendár kurzov 2018

Kalendár kurzov 2018 a základné informácie

Na tento rok je veľká novinka zážitkové pobytové kurzy v neobyčajne príjemnom prostredí lesnej záhrady, v susedstve Janka Šilinského.  Jednodňové kurzy zostávajú v známom príjemnom Inspiro, akurát nám pripravili novú, priestrannejšiu triedu. Kalendár ešte dolaďujem, ďakujem za pochopenie. 

Termíny a témy na rok 2018:
Január: 20.1 2018 - jednodňový rýchlokurz navrhovania (hlavne menších) prírodných záhrad. Koná sa v priestoroch Inspiro, Ivanka pri Dunaji.  Pre podrobnejšie informácie kliknite na link - základny kurz navrhovania prírodných záhrad 

Február: 16.- 18. 2.2018 - zážitkový predĺžený pobytový víkend navrhovania prírodných priestorov, vyvýšené záhony, kombinácie rastlín, bylinková špirála.  Koná sa v priestoroch lesnej záhrady v Hrubom Šure aj s ukážkou prvkov. (koreňová čistička, prírodné kúpacie jazierko, bylinky, záhony, hydina, včely, agrokruhy a iné na 3 ha pozemku). Bližšie informácie nájdete na Zážitkové prírodné kurzy 2018 

Marec: 17.3. 2018 - jednodňový kurz na tému vyvýšené záhony, budovanie, vhodné kombinácie rastlín, zmiešané pestovanie, bylinková špirála, priesady a iné jarné praktičnosti. Koná sa v Inspiro, Ivanka pri Dunaji.  Pre podrobnejšie informácie kliknite na link zakladáme záhony a pestovanie

Apríl: 27. - 29.4. 2018 - zážitkový predĺžený pobytový víkend navrhovania prírodných priestorov, vyvýšené záhony, kombinácie rastlín, bylinková špirála. Koná sa v priestoroch lesnej záhrady v Hrubom Šure aj s ukážkou prvkov (koreňová čistička, prírodné kúpacie jazierko, bylinky, záhony, hydina, včely, agrokruhy a iné na 3 ha pozemku). Bližšie informácie na Zážitkové prírodné kurzy 2018
         
Máj: 19.5.2017 - jednodňový kurz, s poznávaním, pestovaním a využitím najznámejších liečivých byliniek a rastlín.  Koná sa v priestoroch Inspiro, Ivanka pri Dunaji. Pre bližšie informácie kliknite sem liečivé bylinky 

Jún: (ešte nie je stanovený dátum) Ukážková prírodná záhrada v praxi - praktický minikurz spojený s prehliadkou našej prírodnej záhrady ( v rámci akcie Dni otvorených záhrad a parkov 2018) je určený pre absolventov niektorého z mojich kurzov 

Jún: 15. - 17. 6.2017 - zážitkový predĺžený pobytový víkend na širšiu tému liečenia prírodou. V máji 2018 vychádza moja nová kniha na tému Darujme si zdravie z prírody. Pobyt preto bude o liečivých rastlinách, bylinkách, poznávanie priamo v prírode, využitie, pestovanie, spracovanie.  Ako ma poznáte, budem hovoriť o rôznych súvislostiach o ktorých sa bežne nehovorí, aj o tom, ako sa dá vyliečiť z boreliózy bez návštevy lekára (ako inak, vlastná skúsenosť). Kurz sa bude konať v priestoroch lesnej záhrady a okolitej úžasnej prírody v Hrubom Šure. Bližšie informácie nájdete na Zážitkové prírodné kurzy 2018 .

September 22.09.2018 - jednodňový kurz na tému pestovania, spracovania a získavania zdravých nehybridných semien z vlastnej záhrady. budem zasa hovoriť aj o veciach a súvislostiach o ktorých sa bežne nehovorí (GMO, F1, semenárske koncerny...).  Pre podrobejšie infoemácie kliknite na link semienkový kurz .

Október: 12-14.10.2018 - zážitkový predĺžený pobytový víkend navrhovania prírodných priestorov, vyvýšené záhony, kombinácie rastlín, bylinková špirála. Koná sa v priestoroch lesnej záhrady v Hrubom Šure aj s ukážkou prvkov. (koreňová čistička, prírodné kúpacie jazierko, bylinky, záhony, hydina, včely, agrokruhy a iné na 3 ha pozemku). Bližšie informácie nájdete na Zážitkové prírodné kurzy 2018

November: 24.11.2018 -  VYRÁBAME SI DOMA SAMI - Máte už dosť tej agresívnej chémie? Máte alergie, ktoré neprechádzajú? Ukážeme si ako si doma vyrobiť najbežnejšie veci do domácnosti, kuchyne a domácej lekárničky. Bez agresívnej chémie, z prírodných surovín. Podrobnejšie informácie tu: vyrabame-si-doma-sami

Takéto témy a termíny sa mi zdajú zmysluplné, aby ste mali v aktuálnom období roka najvhodnejšie informácie k svojim záhradám :-).  V každom kurze vám dávam veľkú časť zo seba.  Robím to rada a robím to úprimne, s vierou, že naučené veci budete používať a posúvať ďalej :-).

Pre aktuálne informácie prosím sledujte moju fcb stránku venovanú prírodným jedlým záhradám https://www.facebook.com/Prirodne.Jedle.Zahrady/, je to môj najrýchlejší nástroj na komunikáciu akýchkoľvek noviniek a zmien :-).

Spôsob prihlásenia:
Na kurz sa môžete prihlásiť mailom na adrese Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. . Do správy napíšte svoje meno a o aký kurz a termín máte záujem.  Do predmetu správy napíšte Kurz.

Zaslaním vášho záujmu prostredníctvom mailovej správy si vás zapíšem, ale miesto záväzne potvrdím až po zaznamenaní zálohy za kurz (pri podrobnejšom popise je ku každému kurzu suma kurzu, výška zálohy aj ďalšie informácie uvedené). Tiež pošlem mailom podrobnejšie informácie k logistike. K zážitkovým víkendovým kurzom zašlem mailom po prihlásení spôsob úhrady a rezervácie miesta.

Prosím na kurz sa prihlasujte iba v tom prípade, ak ste naozaj presvedčení, že sa plánujete kurzu aj zúčastniť.  Stojí ma pomerne veľa času administratíva spojená so zabezpečením kurzu. Času, ktorý by som mohla venovať oveľa zmysluplnejším činnostiam. 

Počet miest na mojich kurzoch v je obmedzený na maximálny počet 25 ľudí, aby som sa vám mohla individuálne venovať a preto strážim každú stoličku, ktorá v čase kurzu bude mať svojho "majiteľa".  

Pokiaľ máte veľký záujem o kurz v konkrétnom dátume, ale kurz je už plne obsadený, ešte sa môžete prihlásiť ako náhradník s tým, že počítajte s možnosťou, že môžete byť vyzvaní tesne pred kurzom.  Náhradníkom môžete byť iba raz...

Ďakujem za pochopenie, sledovaním týchto inštrukcií ma veľmi odbremeníte od administrácie za počítačom a budem sa môcť venovať ďalším inšpiráciám - aj pre vás :-).

Teším sa na všetkých priaznivcov prírodných záhrad :-).
Hanka

Vráťme prírodu do našich záhrad…

Označené v

Vyrábame si doma sami - kurz

VYRÁBAME SI DOMA SAMI - kurz

25.11.2017. Máte už dosť tej agresívnej chémie? Máte alergie, ktoré neprechádzajú? Ukážeme si ako si doma vyrobiť najbežnejšie veci do domácnosti, kuchyne a domácej lekárničky. Bez agresívnej chémie, z prírodných surovín.
Kliknite pre podrobný program.

Označené v

Garden books - Hanka Sekulova

  • aug 11, 2017
  • Zverejnené v Novinky

This item is for english reading people interesting in natural permaculture gardening.  Here you can find few words about my books with short content and my profile translated to english language.
Sorry for the mistakes, we translated this by our owns :-).

About author:
Hanka Sekulová (1964) comes from Bratislava, Slovakia. After graduating from the Faculty of Agronomy at the Agricultural University, she worked for several years at the Institute of Animal Physiology as a scientific intern in the discipline of Agricultural and Forestry Sciences. Since 2011 she began to fully concentrate on sustainable living in harmony with nature. Already several years she devotes to the natural systems, natural medicinal edible gardens and permaculture. She shares her knowledge and experience through advice, articles, books, workshops and courses. She promotes a healthy lifestyle free of chemical poisons, in harmony with nature. She applies her knowledge and experience in the family, which fully supports her in these activities. Hanka is married and has son Thomas (30) and daughter Miska (15). In her free time she devotes to healing plants, animals, horse riding, archery and her own development.
Since 2016 she regularly writes articles to the various external journals and have interviews in various magazines and radio broadcasts.

She is author of the books Darujme si zdravie z vlastnej záhrady (Donate the health from own garden to yourself) and Darujme si srdce z vlastnej záhrady (Donate the heart from own garden to yourself). 

In the first book Darujme si zdravie z vlastnej záhrady (Donate the health from own garden to yourself) you will learn how to create a natural edible, healing, sustainable jungle from your garden with lots of animals by imitation of natural ecosystems and by using edible, medicinal and otherwise useful plants. In the book you will gradually find not only more detailed explanation of what it is a natural edible healing permaculture garden, but Hanka Sekulová will also show you her own unique garden with all its peculiarities.

In the second book, Darujme si srdce z vlastnej záhrady (Donate the heart from own garden to yourself), she focused more on the practical aspects of creating a natural garden. The book contains a number of guidelines and descriptions of the various garden structures. Author by mild engaging way records her own experiences with farming of decorative productive poultry and bees, and introduces another unconventional forms of cultivation of healing plants, fruits and vegetables and also offers a tasty and useful recipes for their processing. Both books are interwoven by own stories, experiences, practices and experience with creating a healthy coexistence with the natural garden. Of course there is a variety of healthy recipes and a description of the author's most popular plants. The books Darujme si zdravie z vlastnej záhrady (Donate the health from own garden to yourself) and Darujme si srdce z vlastnej záhrady (Donate the heart from own garden to yourself) they complement themselve like yin-yang, each is written from a slightly different angle and contains valuable information.

Označené v

Jesenné kurzy 2017

KURZY JESEŇ 2017 
16. september a 7. október základný kurz navrhovania prírodných záhrad
17. september - semienkový kurz - získavanie, spôsoby, čo sú zdravé semená

Označené v

Najčítanejšie

Zdravie zo záhrady-videoseriál-12.d…

25 dec 2016 Záhradné videá

Zdravie zo záhrady-videoseriál-11.d…

08 dec 2016 Záhradné videá

Zdravie zo záhrady-videoseriál-10.d…

11 nov 2016 Záhradné videá

Zdravie zo záhrady-videoseriál-9.di…

14 okt 2016 Záhradné videá

Zdravie zo záhrady-videoseriál-8.di…

26 sep 2016 Záhradné videá

Facebook stránka