22 Apr, 2021 Posledná aktualizácia   11:00, Feb 17, 2021

Divé kačky v prírodnej záhrade

Čítať 2685 krát
Ohodnotiť túto položku
(1 Hlasovať)

Od kedy naša záhrada začala vyzerať ako malá prírodná džungľa, rok čo rok na jazierko začiatkom jari  prilieta párik divých kačíc. Zdá sa, že sa celkom udomácnili a záhrada sa im páči. 

Aj napriem mojim protestom sa kačička tento rok tvrdohlavo rozhodla, že malé kačičky chce vysedieť u nás a tak som rezignovala.  Vyliahlo sa 11 krásnych zdravých divých káčatiek, ktoré sme dva dni a noc neustále strážili pred túlavými mačkami z okolia a inými dravcami.  Kačička nám úplne dôverovala a akoby sa spoľahla sa na našu ochranu (ufff!). Po dvoch dňoch sa kačička konečne rozhodla vyviezť malé kačičky do prirodzenejšieho a z môjho pohľadu pre kačací drobizg aj bezpečnejšieho prostredia - na zarastené mŕtve rameno Dunaja ktoré sa nachádza len niekoľko metrov od záhrady.  Dovtedy však kačičky na záhrade trpezlivo trénovala na rôzne povely a situácie.  Sledovať ich bol naozaj zážitok :-).  Do bezpečia odišli v plnom počte a my sme si mohli vydýchnuť. Takže kačičky o rok opäť do videnia a sľubujem, že na jazierko zatiaľ pripravíme bezpečnejší kačací domček.

O rok... jar 2013
Kačičky sa na jar opäť vrátili a priviedli na svet zdravých 12 malých káčatiek :-).

Kým sa malé vyliahli, "náš" párik s nami abslovoval skoro všeky záhradné práce, priebežne nás chodil vyzerať na terasu k dverám, že kde sme toľko s tými dobrotkami ktorými ich kŕmime :-).

... dokonca sa prestali báť aj našej "strašnej strážnej" strednej bradáčky... ktorá ich prestala rozháňať a začala ich chrániť pred túlavými mačkami...  hm... príroda si nájde cestu.

P.S. mama kačka ich znova po vyliahnutí (už to mala odkúšané z minulého roka...) odviedla na mŕtve rameno Dunaja, kde chodili potom celá rodinka aj s mladými na spadnuté moruše k susedkám :-D.

Nasledovné obrázky asi ani nepotrebujú žiaden komentár...


Naposledy zmenené pondelok, 16 február 2015 18:44
Hanka

Dobrý deň, teším sa, že v tejto chvíli čítate moju webovú stránku. Volám sa Hanka, niekoľko rokov sa venujem prírodným jedlým a liečivým záhradám.  Všetky články a fotografie na tejto web stránke vznikli preto, aby vás všetkých inšpirovali a ukázali, ako sa dá žiť v záhradke v súlade s prírodou. 

Webstránka: www.prirodne-zahrady.sk

Najčítanejšie

Postav dom zasaď strom - jedlý živý…

28 máj 2020 Záhradné videá

Postav dom zasaď strom - spoločenst…

20 máj 2020 Záhradné videá

Postav dom zasaď strom - jar v prír…

27 apr 2020 Záhradné videá

Postav dom zasaď strom - jedlá buri…

01 mar 2020 Záhradné videá

Postav dom zasaď strom - budujeme p…

06 jan 2020 Záhradné videá

Facebook stránka