20 Jan, 2020 Posledná aktualizácia   12:31, Jan 20, 2020

Hanka

Dobrý deň, teším sa, že v tejto chvíli čítate moju webovú stránku. Volám sa Hanka, niekoľko rokov sa venujem prírodným jedlým a liečivým záhradám.  Všetky články a fotografie na tejto web stránke vznikli preto, aby vás všetkých inšpirovali a ukázali, ako sa dá žiť v záhradke v súlade s prírodou. 

9.2.2020 ako si založiť a starať sa o prírodnú záhradu krok za krokom. Ako si premeniť existujúcu záhradu na prírodnú džungľu. Ako vybudovať novú prírodnú záhradu na stavebnej suti bez navážky. Názorné postupy zakladania a pretvárania našich dvoch prírodných záhrad. Ktoré základné kostrové rastliny, ako vyberať a kde ich zakúpiť. Budeme si hovoriť aj o tom, ako vyberať vhodné odrody do prírodnej záhrady tak, aby rastliny prosperovali bez používania agresívnej chémie a iných neharmonických postupov.

Označené v

7.3. 2020. Ako pestovať bez "chémie". Systém zmiešaných vyvýšených záhonov, vyskúšané kombinácie rastlín, bylinková špirála. Vlastné priesady, ako na to, aké semená vyberať. Špeciality, zlepšováky a netradičné spôsoby pestovania s názornými ukážkami (zemiaky v slame, paradajková veža, trvalá zelenina a iné). Trápia vás vošky, mravce, slizniaky, kučeravosť? V prírodnej záhrade sa so škodcami nebojuje.  Ako teda na to bez chemických postrekov? Ako si prilákať predátorov a ktorí to sú a ako nám vedia pomôcť. Rastlinné výluhy a iné dobré rady. 

Označené v

V roku 2019 som začala spolupracovať s STV na relácii Postav dom zasaď strom. V pokračovaní nášho miniseriálu o permakultúrnej záhrade budeme hovoriť o tom, kedy je dobré zbierať liečivé korene a ktoré z nich môžeme pestovať v záhrade a zbierať na jeseň.   V reportáži,  ktorá sa vysielala 7.12.2019 na STV1.  Reportáž od nás zo záhrady, v relácii začína od 17 minuty, natáčali sme ju v októbri v našej väčšej staršej prírodnej záhrad. Hanka 

Celú reláciu nájdete v priloženom linku z archívu: https://www.rtvs.sk/televizia/archiv/14061/205203

Prajem inšpiratívne pozeranie.  Hanka

V roku 2019 som začala spolupracovať s STV na relácii Postav dom zasaď strom. V pokračovaní nášho miniseriálu o permakultúrnej záhrade budeme hovoriť o zazimovaní prírodnej záhrady spôsobom, ako to robí samotná príroda v lese.  Prečo nelikvidoovať popadané listy, čo s listami, ako vytvoriť listovú perinu aj pre ježka a prečo sa v prírodnej záhrade na jeseň neupratuje. V reportáži,  ktorá sa vysielala 23.11.2019 na STV1.  Reportáž od nás zo záhrady, v relácii začína od 13 minuty, natáčali sme ju v októbri v našej väčšej staršej prírodnej záhrade a tiež v lese ktorý máme hneď za domom. Hanka 

Celú reláciu nájdete v priloženom linku z archívu: https://www.rtvs.sk/televizia/archiv/14061/203975

Prajem inšpiratívne pozeranie.  Hanka

18-19.1.2020. Rozšírená verzia kurzu, na ktorom sa naučíme základnú filozofiu a pravidlá, ako si navrhnúť prírodný záhradný priestor s jedlými, liečivými a inak úžitkovými rastlinami. Základné umiestnenie prvkov. Spoločná práca nad vašimi návrhmi.

Označené v

Najčítanejšie

Postav dom zasaď strom - zber lieči…

09 dec 2019 Záhradné videá

Postav dom zasaď strom - zazimovani…

04 okt 2019 Záhradné videá

Postav dom zasaď strom - zvieratá v…

03 jún 2019 Záhradné videá

Postav dom zasaď strom - bylinky v …

03 jún 2019 Záhradné videá

Postav dom zasaď strom - solárna su…

03 jún 2019 Záhradné videá

Facebook stránka