27 Sep, 2021 Posledná aktualizácia   6:22, Sep 22, 2021

Darujme si zdravie a srdce z vlastnej záhrady

Zverejnené v Novinky
Čítať 12184 krát
Ohodnotiť túto položku
(1 Hlasovať)

Predstavte si záhradu. Takú, ktorá je v súlade s prírodnými zákonmi a vládne v nej harmónia a prirodzená krása. Nie, to nie je utópia! Teraz si môžete takúto záhradu vytvoriť aj vy sami. Ako?

Stačí, keď sa necháte viesť mojou prvou knihou Darujme si zdravie z vlastnej záhrady. Prostredníctvom nej sa môžete naučiť, ako napodobením prírodných ekosystémov, pri použití jedlých, liečivých a inak užitočných rastlín vytvoriť z vašej záhrady prirodzenú jedlú džungľu s množstvom živočíchov. V knihe tak postupne nájdete nielen bližšie vysvetlenie toho, čo to je prírodná jedlá liečivá permakultúrna záhrada, ale predstavujem v knihe aj našu vlastnú, jedinečnú záhradku so všetkými jej špecifikami.
Kniha je popretkávaná vlastnými príbehmi, zážitkami, postupmi a skúsenosťami s vytváraním a spolunažívaním s prírodnou zdravou záhradou. Samozrejmosťou sú rôzne zdravé recepty a popis mojich najobľúbenejších rastlín.

V mojej druhej knihe Darujme si srdce z vlastnej záhrady  sa spoločne zasa vydáme na ďalšiu prechádzku po našej prírodnej jedlej liečivej permakultúrnej záhrade. Kniha Darujme si srdce z vlastnej záhrady sa ako jin a jang dopĺňa s knihou Darujme si zdravie z vlastnej záhrady – každá je napísaná z trochu iného uhla a obsahuje cenné informácie. Tentoraz som sa viac zamerala na praktickú stránku vytvárania prírodnej záhrady, kniha obsahuje množstvo návodov a opisov rôznych záhradných konštrukcií. Opäť ľahkým spôsobom zaznamenávam vlastné skúsenosti.  Tentoraz viac do detailov s chovom okrasno-úžitkovej hydiny a včiel, uvádzam ďalšie netradičné spôsoby pestovania liečivých rastlín, ovocia a zeleniny a ponúkam aj ďalšie chutné a užitočné recepty na ich spracovanie. Súčasťou sú aj moje pokusy s pestovaním jedlých húb a na záver niekoľko úvah o počasí, pôde, vode, prírode okolo nás a nás samotných, ako neoddeliteľnou súčasťou...

Obe moje knihy sú príbehom jednej záhrady a príbehom jednej rodiny.  Knihy sú totiž kolektívnym dielom, celá rodina sme sa podieľali každý svojimi možnosťami na vytváraní.  Záhrady a aj oboch kníh :-).
Môj manžel Miško je autorom a realizátorom všetkých mojich záhradných výmyslov, synátor Tomo zasa vymyslel a spracoval na obe knihy peknú grafiku, dcérka Miška je autorkou všetkých fotografií, na ktorých sa nachádzam.  No a ja sama som spísala všetky texty, spomienky, nápady a všetko som pekne zdokumentovala vlastnými fotografiami z našej záhrady (v druhej knihe aj okolitej prírody).

Mojim cieľom nie je za každú cenu dosiahnuť zo záhrady čo najvyššie výnosy, ale naučiť sa s prírodou spolupracovať, byť jej súčasťou, prijať jej vzácne a liečivé dary a žiť s ňou v harmonickej symbióze. Symbióze, na ktorú sme rokmi zabudli a ktorá môže vyliečiť obe strany: prírodu – našu živiteľku, aj nás...

„Príroda nás upokojuje, nalaďuje na láskavé tóny. Spája nás s našou podstatou, ktorá je láskavá. Hovorím tomu „láskavý plug-in“,láskavej siete. Čo vy na to? Cítite niekedy v hlbokom vnútri, že niečo na tom je pravda?“

Hanka :-)

Knihy je možné zakúpiť vo všetkých dobrých kníhkupectvách na Slovensku aj v susedných Čechách, pripravuje sa tiež český preklad :-).

Veľmi sa teším, kniha Darujme si zdravie z vlastnej záhrady vyšla v októbri 2015 a v januári 2016 už bola celkom vypredaná.  Vo februári sa teda robila dotlač ďalších 3 000 kusov, ktoré sú teraz (máj 2016) v predaji. 
Dodatočne ma upozornila moja spolužiačka z vysokej školy, že som sa v knihe pomýlila v rokoch a ubrala som si celých 10 rokov :-D.  Tak mi to teda prepáčte, v ďalších vydaniach to opravíme :-).

V apríli 2016 vyšla moja (naša) druhá kniha Darujme si srdce z vlastnej záhrady.

Obe knihy ako balík so zvýhodnenou cenou si môžete zakúpiť aj cez internet, napríklad aj tu :-): http://www.bux.sk/knihy/294483-darujme-si-srdce-z-vlastnej-zahrady-darujme-si-zdravie-z-vlastnej-zahrady-komplet.html

 

 

 

Naposledy zmenené štvrtok, 12 máj 2016 10:10
Hanka

Dobrý deň, teším sa, že v tejto chvíli čítate moju webovú stránku. Volám sa Hanka, niekoľko rokov sa venujem prírodným jedlým a liečivým záhradám.  Všetky články a fotografie na tejto web stránke vznikli preto, aby vás všetkých inšpirovali a ukázali, ako sa dá žiť v záhradke v súlade s prírodou. 

Webstránka: www.prirodne-zahrady.sk
Viac z tejto kategórie: Garden books - Hanka Sekulova »

Najčítanejšie

Postav dom zasaď strom - jedlý živý…

28 máj 2020 Záhradné videá

Postav dom zasaď strom - spoločenst…

20 máj 2020 Záhradné videá

Postav dom zasaď strom - jar v prír…

27 apr 2020 Záhradné videá

Postav dom zasaď strom - jedlá buri…

01 mar 2020 Záhradné videá

Postav dom zasaď strom - budujeme p…

06 jan 2020 Záhradné videá

Facebook stránka